O POTRATU

2. září 2013 v 20:19 |  Téma týdne
Je mi sice 17, ale chtěla bych se v vámi podělit o svůj úhel pohledu na potrat. V komentářich jsem psala, že vám nechi cpát své názory, ale jestli to někoho zajímá, tak si to přečtěte. Na potratu jsem nebyla. Sama nevím, jestli bycha na potrat šla nebo nešla. Věřící nejsem. Dítě má určitě právo na život. Neříkám to jen tak do větru. Sama jsem se narodila předčasně. Musela jsem být v inkubátoru. Takže jsem za to vděčná, že mě nenechali umřít. Dítě(plod nebo embrio) a předčasně narozené dítě mají něco společné-bojují o život. Na druhé straně jsou rodiny, které děti mít nemohou, takových je mi líto. Podle mě má potrat smysl u malých holčiček, zneužitých dívek/žen, a když se ví, že dítě bude postižené. Podle mě chlapi, kteří opustí ženu kvůli těhotenství jsou srabi a hajzlové. Obdivuju ty muže, kteří stojí za svou partnerkou a podporují ji, ať už se rozhodne pro potrat nebo těhotenství. Potrat je pro ženu nebo dívku psychicky náročný. To mi připomíná scénu z filmu Blue Valentine. Cindy zjistí, že je těhotná. Nepochopila jsem, jestli s expřítelem nebo tím současným. Spíš asi s ex. Současnému příteli to řekne. Rozhodne se jít na potrat. Psychicky to nezvládne a nakonec si dítě nechá. Přítel na ní čekal v čekárně. Vdá se za svého současného přítele (pro jeho fanynky-toho hraje Rayan Gosling). Pak se to všechno zvrtne. Film má smutný konec. .... Tím jsem jen chtěla říct, že od něj bylo hezké, že byl pro svou partnerku oporou. Potrat má za určitých okolností smysl. Vždy je důležité ho zvážit, všechna ostatní rizika a patřičné důvody. Byla jsem v Praze na výstavě The Human Body a viděla jsem i ta nenarozená tělíčka. Na závěr pát obrázků z http://www.tumblr.com.
P.S.: Za případné chyby v textu se omlouvám.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maigreur-m maigreur-m | Web | 2. září 2013 v 20:56 | Reagovat

Podle mě je pro dítě lepší, to ať se raděj nenarodí, než aby mělo v životě trpět...takové svině, které dítě porodí a zabijí jsou největší zrůdy, jsou pece baby-boxy...podle mě v takovém případě měla jít na potrat v čas, kdy nemá plod vyvinutou CNS a nic necítí. Já jsem sice věřící, ale je nás hodně, co potraty i antikoncepci uznáváme.

2 sarush ef sarush ef | Web | 2. září 2013 v 21:16 | Reagovat

[1]: Přesně tak.

Já nevím, myslím, že to nelze takhle posuzovat.

3 Shui Shui | 2. září 2013 v 21:30 | Reagovat

Tohle je z mého pohledu velice dobrý názor,  který poukazuje na moudrost, v tomto případu jako nestrannost. Podle mne je správně, že je potrat povolen, do 3 měsíců.  To ještě opravdu NENÍ DÍTĚ,  nevnímá,  nemá CNS, neví samo o sobě. Není to život!  Pouze příprava,  ale když bude takto zničena,  s dítětem to vlastně nic drastickeho neudělá a ženě to zachrání život... a kdo si myslí,  že potrat = sobectví a necitlivost, měl by si uvědomit,  že nepsana povinnost dítě donosit je sobectví a necitlivost vůdči nebohé ženě,  ktera by si stejne nechtěné dítě nenechala a pak by si jen mohli všichni stěžovat,  že je zla a dala ho pryc. Nemuselo se narodit... navíc,  už ted je lidi jako krys a lidský život ztrácí na ceně a jedinečnosti, o které se všude mluvi a už to, že současní lidé myslí jen na peníze a sex, a že mají 4-5 děti, je svým způsobem sobectví.

4 Janča Janča | 28. října 2013 v 21:00 | Reagovat

Dobrý názor :) ale ten druhý obrázek není hezký :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama