Vážím 55 kilo, musím zhubnout, protože jsem moc tlustý/á

4. listopadu 2013 v 17:49 |  Zamysli se
Svůj další článek bych chtěla věnovat holkám, které váží 55kilo a hubnou na 45. Předem říkám, že nejsem jednou z nich. Proč o nich chci psát? Poslední dobou na ně narážím a už mi to moc vadí. Komentuju blogy a občas natrefím na holku, která takto nesmyslně hubne. Některým z nich jsem radila, aby se sebou něco dělaly, ale radit jim je jako nosit dříví do lesa. Proč hubnou? To nevím. Asi si připadají tlusté, kvůli přítelovi nebo tak. Prostě jim rupne v bedně a hubnou. Vidím to i ve svém okolí.
Jedna holka si připadala tlustá, tak zhubla za rok 25 kilo! Z 80 na 55, je jí 14. Za tyto prázdniny zhubla 13 kilo. Hubla proto, že na ní ostatní měli narážky. Pak, po 11 kilo dole, si před prázkama řekla, že je tlustý prase, že potřebuje zhubnout. Šlo to rychle, fakt moc rychle a ona pořád neměla dost, pořád prostě měla potřebu hubnout. Měla z toho radost, že to jde tak rychle, že už to na ní bylo i poznat. Její mamka o ní měla strach, že má anorexii, že půjde do nemocnice. Všechno se obrátilo a všichni jí začali říkat, ať jí. Ona je neposlouchala. I učitelka ve škole jí kontrovala, jestli jí. Pak si uvědomila, že to nejde a začala jíst víc (podle mě jí pořád málo), hádky v rodině ohledně její váhy přestaly. Lidi jí na Ask píšou, že má anorexii, jiní ji obdivují. Dokonce se i snížila k tomu, že píše, kolik váží, co kdy jí a dává fotky svých jídel.
Další měla 57 kilo, teď má 50, chce vážit 45. Už teď má moc velkou mezeru mezi nohama a hubeňoučký paže. Hodně holek jí chce napodobit. Chtějí mít vidět klíční kosti a žebra jako ona. Všichni se jí prý dřív smáli, jak vypadala. Měla 47 kilo a z nich se rychle dostala (podle ní na neuvěřitelných) 57 kilo. Neustále si vyčítala, že moc jí. Jedla dál. Říkala si, že zhubne, ale když viděla, že je to dřina, vykašlala se na to, že i tlustí lidé jsou šťastní… Při dalších posměšcích si říkala, že taková dál být nechce. Tak to pokračovalo zhruba dva roky. Teď skončila prvák, zhubla 7 kilo. Jelikož je na intru a nemá čas na sport, začala jíst málo. Hodně málo. Hodně pije. Je jí líto každého jídla, které musí sníst. I když zhubla, připadá si pořád tlustá, stejně, jako byla předtím, to je podle ní nejhorší. Na svém Ask také píše, kolik váží, co jí. Lidé se dokonce i ptají, jak zhubnout, chtějí od nich rady. :o Myslím si, že tyto dvě dívky nejsou v mém okolí sami, že jich je víc.
Sakra holky, proč to děláte? Je to sexy? Tím, že držíte diety, zvracíte a hladovíte, nic nedokážete. Akorát si zničíte zdraví. Podvyživeným lidem (nepíšu anorektikům, protože to mohou být i bulimici nebo teď si nemohu vzpomenout na název té nemoci -anorexie zkřížená s bulimií)se zkazí žaludek, zuby a ústní dutina. Přestanou mít chuť k jídlu. Nevyvinou se jim pohlavní orgány. Ztratí menstruaci. Nemohou mít děti. Vypadávají jim zuby, vlasy. Ničí se jim nehty. Odvápňují se jim kosti, tudíž hrozí zvýšené riziko zlomenin. Někdy mají zácpu. Jsou chudokrevní. Mají nízký krevní tlak a následné mdloby. Jsou unavení a slabí. Hrozí poruchy důležitých orgánů - jater, srdce, ledvin, plic a slinivky. Sníží se jim obranyschopnost organizmu, mají časté infekční choroby, špatné hojení ran. Sklon ke vzniku křečí. Mají kožní problémy, hnisá jim kůže atd. Hnus!
Dívala jsem se ráda na pořady o moc tlustých lidech nebo lidech, kteří hubnou- Nemocnice XXXL, Zhubni nebo přiber a Vítejte v novém těle a další. Není to hezký pohled na ty lidi. Určitě se všichni pamatujete na tu vychrtlou modelku Isabelle Caro, byla na billboardech a v časopisech. Před třemi lety zemřela. Ještě pořád chcete hubnout? Jak jsem slyšela, je lepší, když se za co vzít. Vyzáblé holky, ale nic nemají-nemají zadek, nemají prsa. Někomu to připadá atraktivní. Holky nevědí, co dělají. Na závěr bych chtěla podotknout, že i kluci mohou být podvyživení a mít nějakou tu nemoc spojenou s hubnutím.
Článek jsem psala sama, inspirovala jsem se stránkou http://www.viscojis.cz , kde jsem našla následky anorexie. Ještě jsem čerpala inspiraci z Ask.fm. Slyšela jsem, že někoho zajímají moje názory. To mě potěšilo. Omlouvám se, za tak dlouhý článek, ale myslím si, že je to závažné téma a je ho potřeba řešit. Očekávám diskusi.

Isabelle Caro (z httpwww.theguardian.com)

známý obrázek dívky před zrcalem (z httpwww.beatthemonster.com)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 4. listopadu 2013 v 18:04 | Reagovat

Pěkně napsaný článek. Já  si nedovedu představit, že bych takhle hubla. Jídlo miluju. Přijde mi to trošku praštěný, copak ty holky nechápou, že si tím akorát ubližujou? A stejně, úplně vychrtlý a kostnatý holky stejně nejsou moc hezký, takže si pak ani nepomůžou...

2 rebelle fleur rebelle fleur | Web | 4. listopadu 2013 v 18:39 | Reagovat

Je hezký jak jsi se nad tím zamyslela:) také mám podobný názor, ale i přes to se snažím hubnout. Sen je mít 50 kilo. Nikdy mín:) ale nechtěla bych být hubená kost a kůže.. to radši budu cvičit a mít vysportovanou postavu, ale žádné hladovky ani zvracení. k tomu bych se v životě asi nesnížila.Přijde mi to ubohé.

3 DenysΔ DenysΔ | Web | 4. listopadu 2013 v 20:21 | Reagovat

tak to je dobře napsanané... ani nwm co bych ti na to napsala já.
Abych řekla pravdu, obdivuju slečny které vážili dejme tomu 90kilo a zhubli to na 70, ale z 57 na 47, to mi prijde fakt ujeté...47váží muj bracha ve 13 a ne slečna v 17.

4 Kristýna Kristýna | Web | 4. listopadu 2013 v 20:25 | Reagovat

Mám úplně stejný názor jako ty. Já taková rozhodně nejsem. Vážím 48 kg a měřím 155 cm a vím, že je to díky mé výšce tak akorát. Vím, že jsem hubená. A kamarádky mi to občas tak ze srandy vyčítají. A já to vím :D A ony zase občas říkaj, jaký jsou tlustý, a že budou hubnout, ale stejně to nedělaj. Normáně jedí... Teda podle mě... DObře, cvičej, posilujou... Trochu, ale jsou přitom úplně normálně hubený tak akorát :)

5 Eliza Eliza | Web | 4. listopadu 2013 v 21:13 | Reagovat

Žijeme v době, kdy kluk řekne i hubené dívce, že je tlustá. Ta se cítí potom nedoceněná a tak kvůli tomu klukovi začne hubnout. Také jsem toto zažila. A spolužáci od té doby (i moji rodiče) říkají, že jsem ta, co nejí a ať mi nci nenabízí, že si to nevezmu.

6 for-ana-nillien for-ana-nillien | Web | 4. listopadu 2013 v 22:23 | Reagovat

A co se do toho všichni serete??? Je to snad naše věc ne??? A jak tam píšeš, že na pro ana blogy narážíš čím dál víc nebo na holky co hubnou normálně. 45kg je hranice. Klidně si tomu říkej magická hranice. Protože 40kg je málo  a 50 zase hodně. Proto je nejčastější 45. i norml. Holky váží 50 kg. Proto nechceme mít 50 ale 45. My nechceme být NORMÁLNÍ.  a co tam píšeš že nám
Vypadají vlasy atd... tak to my víme. My máme nastudovanou anorexii uplne do mrtě. Máme motlidby, motta, thinspa atd... a myslíš si že kvůli tomu, že napíšeš jeden ubohej článek, tak se všechno změní??? jestli jo tak seš docela.dobře naivní. Nevím jestli jsi hubená nebo tlustá, nevím co sis prožila/neprožila k tomu nechci nic říkat, ale holky které hubnou anou si toho musely hodně prožít. To že znáš jednu, dvě holky které hubly a ani tam nemáš napsáno jestli anou nebo miou nebo normálně tak znáš jen dvě a ne stovky holek ktery maj anu. Je to těžký každej den žít s tím že jsi tlustá a všichni se ti smějou nebo tě šikanujou. Neznáš ani můj příběh tak mi nepiš na blog odkaz kde si mam precist tvuj článek. Nevím jestli nás chceš změnit nebo ti jde jen o návštěvnost. Jáá mám motto nevzdávej to a uvidíš jak to vzdají ostatní. A tohle motto je pravdivý, takže u mě nemáš šanci a myslím že u hodně holek s anou mít nebudeš.

7 for-ana-nillien for-ana-nillien | Web | 4. listopadu 2013 v 22:26 | Reagovat

[3]: myslím že slečna v 17 klidně vážit 47 může. Třeba Miley Cyrus má 44 kg a jakou má krásnou postavu nebo selena gomez ta má 50 kg. Obě dvě mají úžasnou postavu. A mimochodem miley je 19 a seleně 21

8 X X | 5. listopadu 2013 v 8:44 | Reagovat

[6]:  co se čílíš,to je slečny zdravý pohled na velký problém současné doby :-?

9 dada dada | Web | 6. listopadu 2013 v 22:12 | Reagovat

Niekedy je potrebné ubrať pár kilo, no niekedy keď toho moc, to nieje najlepšie. Ešte že ja to nepotrebujem. Niektorý mi hovoria, že som akko tyč aj keď mám už 35 kilo a vyzerám náhodou dobre. A so Selenou Gomez súhlasím :-)

10 Jeremiáš Jeremiáš | 3. ledna 2015 v 20:43 | Reagovat

Nechápu vubec vaše útoky! Moje kamarádka má bulimii, není vůbec hloupá! tyto nemoci mají obrovskou spojitost s psychikou, většinou to nejsou to holky které zajímá jenom vzhled. Trápí ji to a léčí se, ale její psychika je prostě křehká. Pochopí jen empatický člověk nebo ten kdo zažil..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama