„Na druhých milujeme své naděje.“ (Friedrich Nietzsche)

23. ledna 2015 v 20:19


"…Každý člověk může létat. To je skryté poselství tohoto příběhu. Nejen chlebem živ je člověk. Může se povznést nad nížiny všedního života, může roztáhnout křídla a bojovat za ideály, žít ideály. Je jedinou živou bytostí na tomto světě, která je schopna ctižádosti, duchovního povznesení, reflexe a heroismu. Člověk je co do možnosti orel. K odvrácené straně jeho existence však patří také to, že se může zřítit. Zřícení značí krizi. Lidský život je plný krizí. Krize patří k našemu životu stejně neodbytně, jako musel pilot průkopnických dob počítat s nouzovými přistáními a pády. Saint-Exupéry nám dává na srozuměnou, že krize není porucha, které bychom mohli předejít obezřetností, placením povinného ručení a hypochondrickou úzkostí. Chce ji sám zákon života. My paradoxně krize potřebujeme. Krize je náš stimulátor, pohonná hmota či motor vývoje. Je to zákon utrpení, které mne formuje a zoceluje. Nebýt krizí, byl bych nehybný a emocionálně plytký. Friedrich Nietzsche, psycholog mezi filozofy, řekl: Had, který se nesvlékne, zemře. Lidské svlékání z kůže je na rozdíl od hadího často utrpením. Navíc často vyžaduje samotu." (O knize Malý princ, www.portal.cz/scripts/detail.php?id=25756)

Dřív nebo později musí přijít krize. U mě se to stalo, proto asi už moc nepíšu články. Došla jsem do fáze, kdy nevím, co dál. Nemyslím tím blog, ale způsob života. Zjišťuji, že nemůžu žít život jako doteď. Chce to změnu, nedokážu ji přijmout nebo se vzchopit a začít něco dělat. Někdy člověk dojde do slepé uličky a neví, jak dál, nebo jak z ní vycouvat. Tady je každá rada drahá. Ba naopak, člověk si musí pomoci sám. Když člověk žije svůj život a pak z ničeho nic najednou přestane s něčím a není na to připravený, neví, co dál. Tak už to je. Život je plný nečekaných zvratů, na které nejsme schopni se připravit. Nikdy nic nepřijde jen tak fajnově a bez následků. Každý vzestup má svůj pád. Je na nás, jak se z toho poučíme.
Není někdy krásné čekat na něco, co nepřijde? Je to směšné a naivní. Mnohdy je lepší o něčem snít. Sen je lepší než realita. Jsem si naprosto jistá, že když člověk opravdu po něčem touží, něco chce, dokáže si na to počkat a je jedno jak dlouho. Pak už je jedno, jak dlouho čeká, hlavně, že to dostane. Někdy snění, doufání nabuzuje stav euforie. Člověk něčemu věří, žije pro to a nechce si zkazit svůj sen, i když nemusí být až tak krásný a pravdivý. Můžete se se mnou hádat, ale potřebujeme víru. Víra je to, na co se člověk může spolehnout a může to být jen víra v člověka, v uskutečnění svého snu. Je potřeba bojovat za to, co chceme. V určitých situacích má člověk tendenci se vzdát, utéci. Ale když utečeme, ono se to vrátí a my tomu budeme muset čelit znovu.

P.S. Chtěla bych poděkovat všem lidem, kteří teď v posledních dnech navštěvovali můj blog. Jsem ráda, že na něj chodíte, i když nepíšu. Na druhou stranu je zajímavé vidět, že nikdo nepíše komentáře, a že tu nikomu nechybím.
Ještě musím oznámit jednu nemilou zprávu. Možná znáte blogerku Holy (be-young-and-wild.blog.cz). Chodila jsem na její blog asi rok, komentovala jsem její články už od začátku. Ráda jsem četla, co napsala. Poslední dobou psala o kamarádech, klucích, kteří se jí líbí, a jak si neví rady. Nedávno si dala pauzu. Bohužel jsem zjistila, že si zrušila blog. Je mi to tak líto. Nemám ráda, když člověk zruší jen tak blog a nedá o tom vědět. Přetrhne nit a je konec.

(Zdroje: text: www.portal.cz/scripts/detail.php?id=25756, úvodní citát: citaty.net, obrázek: We♥it)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 simonadostal simonadostal | Web | 23. ledna 2015 v 20:29 | Reagovat

Naprosto dokonalý článek :)
Máš krásný blog :)

2 Kei Kei | Web | 25. ledna 2015 v 20:34 | Reagovat

počkat ten úvodní úryvek byl v knize Malý princ ? :OOOOO tak to si to jde okamžitě přečíst!!
jo krize.. taky už jsem jednu zažila. Nevím jestli si ji prožívala semnou, ale tehdy mi zbyl jenom blog a kreslení a to mě vytáhlo až nahoru. Až tam kde jsem teď já. Uznávám že v té době jsem víru ztratila, ale díky lidem na blogu jsem ji opět objevila.
jsem s tebou za jedno že je vždy něco po čem opravdu touží, ale někteří nečekají. Nedají tomu ten čas. jsou líní. Prostě ztratí naději a řeknou si že to není možné aby se jim jejich sen splnil. Smutné.
každé slovo :33 tenhle článek si budu číst asi hodně často :33
tady nesnáším když někdo zruší blog jen tak bez oznámení.. pak nevím proč a to mě někdy i ubíjí. Prostě jsem z toho vždycky špatná no :((

3 Kačka Kačka | Web | 26. ledna 2015 v 8:11 | Reagovat

[2]: Nebyl. To je recenze na Malého prince. :)

4 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 9:50 | Reagovat

Také nemám ráda, když navštěvuji něčí blog a pak jednoho dne zjistím, že už blog neexistuje :-/

5 Vivi Vivi | Web | 31. ledna 2015 v 15:06 | Reagovat

Máš uplnu pravdu, život je o utrpení ale hlavne utrpenia nas poženu vpred a robia silnejšími. Bez nich by sme ani nežili, ale niekedy by nemuslei byť až tak velké.

6 Vivianna Vivianna | Web | 1. února 2015 v 16:09 | Reagovat

O tej viere nám hovorila naša učiteľka náboženstva. Samozrejme, že nejde len o tú náboženskú vieru, ale o vieru všeobecnú. Súhlasím s tebou. Niekedy proste pomáha veriť niečomu. Ale nie preháňať to. Potom je človek len sklamaný, že to nevyšlo.

7 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 2. února 2015 v 14:17 | Reagovat

Ani ja nemám rada, keď človek zruší blog len tak. Ale na druhú stranu, aj ja uvažujem, že to tak urobím, aspoň by ma od toho nikto neodhováral :D
Ale aj tak si blog určite nezruším. Myslím, že zatial mám o čom písať, len škoda, že na to nemám veľa času.

Súhlasím s tým, že potrebujeme vieru. Aj ja mám vieru, že keď vyštudujem strednú a vysokú školu, čaká ma úplne nový a lepší život. Dúfam, že sa mi to splní :3

8 flowers-world flowers-world | 19. února 2015 v 17:49 | Reagovat

tvuj blog je takovy no jak to popsat zajimawy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama