8. Strach z plnění snů

19. dubna 2016 v 17:26 |  Můj projekt - Strach z ...


Znáte ten okamžik, když si řeknete, že si chcete splnit sen? Chcete, aby se stal realitou. Jenže pak si uvědomíte, že jste slabí, nemáte vůli a selžete. Tyto myšlenky mám pokaždé, když si na to vzpomenu. I když vidím ostatní, čeho dostáhli, že to jde si splnit sny, tak mě to nedokáže namotivovat. Nestačí to. Vidím své chyby. Vím, jaká jsem a nejsem. Nemám důvěru v sebe. Nevím, jestli se mi to povede. Myslím si, že ničeho nedosáhnu a budu se snažit marně. Klesu na dno. Tuším, že opět selžu. Tak ráda bych zvedla zadek, nesnila a žila sen. Pořád jsem se nedostala do bodu, kdybych chtěla něco změnit. Místo toho radši čekám a trpím. Uvnitř mě to hryže. Potřebuji oporu, záchranný bod nebo světlo na konci tunelu, abych začala věřit a konat. Jenže, to nemám. Musela bych se spolehnout jen sama na sebe. Musela bych překonat úskalí a lákadla života! Dokážu si až tak věřit? Dokážu se namotivovat? Když se člověk až moc spálí, pak se nechce nechat spálit znova. Ale co když jsem teď na dně a potřebuji se odpíchnout a vyskočit nahoru? Jak to mám, vědět? Jak si mám začít věřit a plnit si sny? Kéž by na to byla nějaká příručka nebo návod…

Jak si začít plnit své sny?

(obrázek: We♥it)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 19. dubna 2016 v 18:27 | Reagovat

Otázkou je, zda-li tě splnění snu opravdu udělá šťastnou. Já si spoustu snů splnila  ana základě toho jsem nakonec zjistila, že snění je blbost, která člověka frustruje a vyčerpává - pokaždé, když si splníš jeden sen, okamžitě se začneš hnát po něčem ještě lepším a nikdy nedojdeš klidu, spíše tě frustruje, že ať "se ti splní" cokoliv, nikdy se ti nepodaří svou touhu ukojit. Myslím, že je lepší zůstat u snění a realizovat jen to, co je opravdu důležité a bez čeho se v normálním životě neobejdeš, nebo si nevysnívat vůbec nic. Myslím, že se vůbec nemusíš trápit tím, jestli se ti "splní sen".

2 Eva Eva | 6. května 2016 v 20:47 | Reagovat

Život je o štěstí. Ne vždy to vyjde a ne vždy to musí být právě teď. A ne všechny sny se člověku splní, bohužel, nežijeme v pohádce. Ale i přesto člověk může vést šťastný život. Každý si pod slovem štěstí představí něco jiného, někdo slávu, jiný peníze, já třeba lidi, které mám ráda. Upřímně, bez těch cvoků bych to nepřežila. Oni mě drží nad vodou a jsou se mnou i přes mou náladovost a nevrlost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama