Neúspěšné hledání školní praxe

15. dubna 2016 v 21:43 |  Téma týdne

Tento článek bych chtěla věnovat všem, kteří, jako já, neúspěšně hledají praxi.


Studuji vysokou školu zaměřenou na cestovní ruch. Mám si v období letních prázdnin najít třítýdenní praxi. Ze své seminární práce pak mám zpracovat seminární práci. Na zahraniční stáž zatím nechci. Většinou jsou stáže v rozmezí 6 až 12 měsíců. Čtrnáctitýdenní praxe ve Španělsku či Řecku jsou od června a to mám zrovna zkouškové období, takže mi to nevyhovuje. Nestihla bych zkoušky.
Naše praxe musí být ve společnostech: cestovní kanceláře a agentury, ubytovací zařízení, turistická informační centra, organizace cestovního ruchu, odbory cestovního ruchu na krajských a městských úřadech atd. Už přes měsíc marně sháním brigádu. Je těžké najít společnost, kde by mě vzali na praxi. Většinou mi neodpovídají. Když už mě chtějí vzít, tak chtějí, abych pracovala už v květnu nebo červnu (třeba jako průvodkyně na zámku), to se mi nehodí, jelikož se v červnu mám zkouškové období a bude se potřebovat učit. Jak to tak vypadá, budu ráda, když někdy v budoucnu vůbec seženu praxi.
Minulý týden jsem byla u nás v informačním středisku na pohovoru. Tak drzé jednání jsem dlouho nezažila. Vlastně v první větě mě už de facto ta "příjemná" paní vyhodila, i když říkala, že mě nevyhazuje. Prý to tam možná budou předělávat a budou bourat zdi, tak sama nebude mít práci. Za kasou, kvůli nějakému zákonu, být na infocentru nemůžu. Zvedat telefony také nemůžu, protože tam lidi neznám. Přijímat cizí delegace nemůžu. Tak prý bych stála u dveří a vítala návštěvníky ještě s jednou holkou. Ta holka tam bude na brigádě za peníze a já bych tam byla zadarmo?! Kdybych tam byla o víkendu, brala bych brigádníkům práci. Opsat letáky do seminárky - to není seminárka. A praxe se mi musí schválit měsíc před nástupem. Tu praxi mi pak škola ještě musí zpětně uznat!!! Nelíbilo se té paní, že vůbec máme směrnici o praxích, natož tak dlouhou, a že se to musí ještě k tomu vypisovat na portál praxí. Tak tu směrnici radši vůbec nečetla. Nelíbil se jí bod směrnice, že když se mi práce nebude líbit a týkat se cestovního ruchu, tak si mám stěžovat škole. Prý ta praxe je moc dlouhá, představovala si víkendovou praxi. Milá paní, každý škola má praxe jinak! A prý v ubytovacích zařízeních jsou taky nasraní a cizí lidi tam nechtějí... Zadarmo dělat takhle někomu blbce? Ne, díky. Jak tedy seženu vůbec nějakou praxi? A uklízečku taky dělat nemůžu. A vrchol všeho bylo tohle: Prej si mám hledat něco v městě, kam chodím na vysokou školu, když tam je nejstarší infocentrum a když tam máme náš obor, tak tam musí být hodně nabídek. Co mě to napadlo si hledat něco doma...
Takhle "přívětivé" jednání jsem dlouho nezažila. Zaměstnavatelé chtějí praxi před nástupem do práce. Člověk ani neví, jestli dodělá vysokou školu… A to je těžké sehnat praxi, když vás nikde nechtějí
Lidé, věřte mi, že vždycky může být hůř. I když se vám to nezdá, je to tak. Před 2 měsíci nám zemřel pes, minulý týden kočička. Pořád mi chybí. Doufám, že už bude líp a najdu si praxi i slušnou brigádu. Věřte, že se vše povede. Musí.

Hlavu vzhůru!

(obrázek: We♥it)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xira Xira | E-mail | Web | 15. dubna 2016 v 22:23 | Reagovat

Jestli nebudou chtít vidět nějaké potvrzení, že jsi opravdu někde byla, tak si prostě něco vymysli a o tom tu seminárku napiš :D Když jsem chodila na střední, taky jsem měla děsný problém sehnat nějakou povinnou školní praxi. Mám dojem, že za časů našich prarodičů zajišťovala praxi škola a pak tam kde měli tu praxi, tam je potom vzali do zaměstnání, až dostudovali. Byla bych pro, aby to tak fungovalo i dnes. A ono i sehnat normální práci není sranda a je jedno, že máš už praxi z předchozích zaměstnání a brigád. S tím se peru teďka já. Z předchozí práce jsem odešla a teď se kvůli tomu mlátím do hlavy.

2 osobnivesmir osobnivesmir | Web | 15. dubna 2016 v 22:48 | Reagovat

[1]: To nejde, potřebuji podepsanou smlouvu a vymýšlet si praxi nejde! Za studium musíme mít 2 týdenní praxe (něco jako zájezd od školy), 2 třítýdenní praxe a celý poslední semestr být na praxi. Není to jednoduché, jak si myslíš. Máme různé požadavky, které musíme splnit.

3 Xira Xira | E-mail | Web | 15. dubna 2016 v 23:49 | Reagovat

[2]: Takže je to hodně podobné,  jak na moji střední škole na kterou jsem chodila. Tak to ti přeji hodně štěstí. A co ti v dnešní době udělají ve škole za to, když by sis žádnou praxi nenašla do termínu? To by mě zajímalo.

4 osobnivesmir osobnivesmir | Web | 16. dubna 2016 v 12:01 | Reagovat

[3]: Toto je doporučený plán, kdybych ho nesplnila, tak bych příští léto nejspíš musela mít 2 třítýdenní praxe. A kdybych na konci školy nesplnila celkový rozsah praxe, tak mi nedají zápočet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama