Moje velké selhání

6. května 2016 v 22:28 |  Jak jsem začala hubnout

Musím se k něčemu přiznat. Potěšilo mě, že mi držíte palce s hubnutím a jdu vám příkladem, ale myslím si, že jsem nesprávná osoba. Nehodím se na to. Neumím hubnout. Neumím to dodržet.

Už na to přišlo. Selhala jsem, ale hodně. Jak jsem tušila, tak s příchodem praxe nestíhám a snad dočasně jsem přestala cvičit, ale to je teď to nejmenší. U nás v menze snad každý den máme něco smaženého. Nejde se tomu vyhnout. I doma, všude je každý den něco smaženého nebo mastného. Obklopuje mě to. Mám z toho špatný pocit. Nevím si rady. Poslední dobou mi to začíná lézt krkem. Za týden a půl cvičení nevidím ještě moc výsledky. Je to brzy, ale určitě dělám něco špatně. Musím začít cvičit a neflákat to. Nevzdát se.
Chtěla bych se přiznat k tomu, jak jsem se poprvé pořádně opila. Poslední dobou mám toho hodně ve škole, tak chodím pozdě spát a mám spánkový deficit. Bohužel jsem na to doplatila. Slavily jsme s kamarádkami spolužačky narozeniny. Veliký hřích při hubnutí byly už samotné brambůrky. Neodolala jsem jim. Pily jsme šampaňské, bílé a růžové víno. Růžové bylo až moc sladké a nechutné. Už při bílém jsem cítila, že to stačí, ale pokračovala jsem dál. U růžového jsem pila více než holky a chtěla jsem se hecnout. Nakonec jsme tu láhev nedopily. Měly jsme velké oči. Šampus a 3,5 litrů vína na 5 osob je moc. Vždy když piju, tak jen do nálady, pak mi není zle, ale teď jsem to přehnala. Minule po víně, džusu s vodkou a morganech mi nebylo zle. Začal se mi ve středu šíleně točit svět. Chodila jsem křivě, viděla jsem trochu rozmazaně, čuměla jsem do blba. Byla jsem až moc potichu, normálně ráda mluvím. Když jsme šli ven, tak se vše točilo. Při cestě zpět jsem se zastavovala na každém rohu, jelikož se vše točilo a chodila jsem křivě. Už i při víně jsem pila vodu, Celkem jí za večer vypila téměř 3 lity. Nepomohlo to. Vůbec. Pak jsem nemohla přes 2 hodiny usnout. Snažila jsem se uzemnit. Noha na zemi, sezení nebo ležení na zemi nepomohlo. Nakonec jsem seděla na posteli. Ani nevím, jak dlouho jsem jen tak seděla, ale najednou pak na mě přišlo zvracení. Ulevilo se mi a pak jsem hned usnula. Nikdy předtím jsem po alkoholu nezvracela nebo ne měla výpadek paměti. Tak odpornou věc jako je strkání prstů do krku bych nikdy neudělala. Spolubydlící mi radila, ať to udělám, ale hnusí se mi to. Myslela jsem si, že to přejde. Holky tentokrát byly v pohodě, jen já jsem to odnesla. Další den jsem toho šíleně litovala a necítila se v pořádku. Kdyby bylo na mě, tak nepiju, ale myslím si, že s holkami bohužel dlouho abstinent nebudu. Kazila bych partu a nebyla bych kamarádka. Měla jsem vědět, že jsem velmi málo spala a nejsem zvyklá tolik pít. Alkohol k životu nepotřebuji. Některé činnosti jsem dříve dělat nesměla, tak si kompenzuji nyní v dospělosti. Zjistila jsem, že mi to nevadí a nechápu, co na tom všichni vidí. Co z toho mám? Jen mi bylo příšerně zle. Na co jsem to dělala? Abych se někomu zalíbila? Abych šla s davem? Abych nekazila partu? Protože jsem kamarádka? Abych něco řekla o svém životě, až se řekne, tak něco vyber a místo toho řekla neúplnou pravdu, protože takové zážitky nemám? Teď tím nemyslím jen zážitky s alkoholem, ale zážitky ze života obecně. A zase platí, staré dobré podle sebe soudím tebe. Někteří neuvažují, že jiní lidé žijí jiný život. Nechybí jim něco, bez čeho jiní neumí žít. Nedokážou to pochopit. Neumí si představit, že by to život mohl vypadat i jinak. Nechápou ani hubnutí a potřebu cvičit, aby člověk vypadal a cítil se líp. Vyplatí se lhát a dělat, co člověk nechce? Má cenu něco předstírat? Neměl by člověk zůstat svůj, i když ho ostatní nechápou? Co odpovědět, když nemáte žádné zkušenosti a zážitky? Tak co je správné udělat?

(obrázek: we♥it)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | 7. května 2016 v 10:18 | Reagovat

Podle mě by člověk měl cvičit do té doby, dokud se necítí dobře a ne dokud nemá postavu jako modelka viktoria's secret. Je to o výdrži, ano, ale když jednou člověk šlápne vedle, svět se nezboří. Důležité je se hned zvednout a jít dál.
Když má sestra začala hubnout, také měla problém s tím, že všude byla nezdravá a smažená jídla. Vyřešila to tak, že si vařila sama nebo si vzala jen polévku nebo ovoce.
Stále ti držím palce a doufám, že dosáhneš svého cíle.

2 Hanka Hanka | 8. května 2016 v 20:55 | Reagovat

To bude dobrý, všechno je jednou poprvé :DDDDDDDDDDD

3 Zdenka Zdenka | 8. května 2016 v 21:36 | Reagovat

neumíš hubnout? má rada zní nežrat ;-) a po týdnu a půl fakt nemůžeš čekat zázraky, tuky jdou blbě dolů...a to s tím alkoholem když neumíš pít tak to radši nedej ;)

4 Jana Jana | 9. května 2016 v 18:30 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=VNqDnLl-dLQ

5 Zuzana Zuzana | 14. května 2016 v 20:14 | Reagovat

No pain, no gain ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama