Once you start to see RESULTS, it becomes an addiction.

16. srpna 2016 v 16:41 |  Jak jsem začala hubnout

You are the only reason you need.


Čau lidi!
Po delší době se vám hlásím a chtěla bych se s vámi podělit o to, jak na tom právě jsem. Zhruba od začátku června jsem pořádně necvičila. Jen jsem párkrát jela na kole, plavala v akvaparku, chodila na procházky... Ale teď chci začít trochu více cvičit. Měla jsem manuální brigádu a vstávala jsem až moc brzo ráno (4:45). Teď naopak pracuji hodně málo a mohu vstávat až v 8 ráno. Zatím jsem se nepřinutila k rannímu běhu. Mám teď spoustu času a musím se rozmyslet, jak s ním vynaložím. :)
Od června jsem se zaměřila jsem na změnu stravy. Přestala jsem jíst bílé pečivo - teď jím celozrnné nebo vícezrnné. V Lidlu mají super chléb, který je poměrně drahý, ale skládá se pouze ze semínek. Jen je škoda, že je v něm celé lněné semínko, jelikož ho naše tělo neumí zpracovat. Přála bych si jíst méně lepku. Nechci ho jíst několikrát denně, ať už v těstovinách nebo pečivu. Objevila jsem super kukuřičné placky, které se dají jíst místo pečiva a moc mi chutnají. Vím o různých alternativách těstovin, ale nedaří se mi nejíst často lepek. Už dlouho dobu jsem nejedla knedlíky, následně jsem zjistila, že mi už ani nechutnají. Snažím se nejíst tolik masa. Jím hodně ovoce a zeleniny a více ovesných vloček. Až to bude opět možné, tak si udělám opět smoothie. Omezila jsem jogurty, jím teď bílé a jen někdy. Dříve jsem jedla pořád ovocné jogurty. Zjistila jsem, že jsou moc sladké a nezasytí mě. Zatím se mi nedaří jíst více luštěnin, ale zařadila jsem je do svého jídelníčku. Už měsíc chci zkusit čočkové karbanáky, ale stále na to nedošlo. Přestala jsem tolik sladit a solit. Největší změna je, že hned po ránu vypiji 0,5 litru vody. Přes den se snažím hodně pít. Dříve mi voda vůbec nechutnala, ale již jsem si na to zvykla. Už nepiju vodu se šťávou nebo čaj. Vyhledávám potraviny bez palmového oleje. Sušenky nahradily datlové nebo raw tyčinky, opět si hlídám, aby v nich nebyl palmáč.
A co mi to dalo/vzalo? Zhubla jsem přibližně 3,5 kg a 5 cm přes břicho. Už tolik nevypadám jako těhotná, jak mě na to jedna paní upozornila, že tak vypadám. Stále nosím stejnou velikost oblečení a nezaregistrovala jsem rozdíl. Když jsem ráno omylem vypila méně než 0,5 litru vody, tak jsem si na to následně vzpomněla v průběhu dne. Pokud za den málo piju, tak druhý den večer cítím, že mám sucho v ústech a musím hodně pít, abych to dohnala. Díky tomu že jsem omezila sůl a cukr, tak více vnímám chuť jídla a zjišťuji jak je vše moc aromatické a umělé. A co mi to vzalo? Světe div se, ale jak jistě víte, přišla jsem o kamarádku. Nevydržela mé řeči o hubnutí, když se mi nedařilo a začínala jsem. A co, nechybí mi.
Jen se bojím toho, až ve škole začnu jíst méně zdravé obědy, jelikož se nechci vrátit ke svým starým stravovacím návykům. Další problém bude, až mě budou kamarádky nutit jíst ve fast foodu a jednou za 14 dní zhrubla pořádat dámkou jízdu, což znamená, že budu pít alkohol. Ony nechápou, že to nepořebuji, nic mi to nedává.
Tak to by pro dnešek stačilo. Loučím se s vámi a příště se můžete těšit na můj recept na salát.

(zdroje citátů a obrázku: We♥it)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama