Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří

3. března 2017 v 12:34 |  Z mojí hlavy

Člověk může před něčím utíkat celý život a stejně ničemu neuteče. Všechno ho dostihne. Pravda dříve či později stejně vyjde napovrch. Nejhorší je, že když někdo žije život, který odsuzujeme nebo se nám nelíbí a pokud se nechováme tak, jak on chce, abychom se chovali nebo nesplňujeme jeho požadavky, je to špatně. Všechno je špatně. A co když my nechceme žít takový život? Co když nám to takto vyhovuje? Co když máme jiné priority? Co když to prostě tak má být? Co je vlastně správně? Jak se chovat, když nejde už utéct dál a na vše zapomenout? Co když ty lidi musíme dál potkávat? Co pak? Co když to, co bychom měli udělat a všichni nám to nutí se nám hnusí nebo to nepotřebujeme?
Někdy si neuvědomujeme, jak málo stačí k tomu, abychom někomu ublížili nebo nám někdo ublížil. Mnohdy stačí jen vyjádřit k něčemu svůj názor nebo být jiný než ostatní. Pak to, co bude následovat, přijde samo.


S některými svými spolubydlícími mám problém. Nejsou schopné akceptovat můj styl života. Když jím zdravě, je to špatně. Když jím něco nezdravého, je to špatně. Když chci cvičit, je to špatně. Když s nimi nechci jít do mekáče nebo čokoládovny, je to špatně. Když se s nimi málo bavím, je to špatně. I když jdu s nimi někam na víno nebo třeba do té čokoládovny, tak jsou jen 2 témata, o kterých se bavíme - kluci a škola. Už mě to unavuje. Přijdeme mi smutné, že se nedokážeme bavit o něčem jiném. To, že žiji jiný styl života, mám méně kamarádů, nemám přítele - to jim vadí. Dávají mi to najevo a užívají si pocit mé bezmoci, když se chci oddělit a už se o tom nebavit. Kdykoliv u alkoholu vytasí svá témata a drží se jich. I kdybych s nimi šla a pila kafe, tak to bude stejné. O ničem jiném se bavit nebudou. Zavedou mě znovu do kouta a já nebudu vědět, co dál. I kdybych tvrdě prohlásila svůj názor, tak si myslím, že to nepomůže. Budou se dál chovat stejně.

Uvědomila jsem si, jak je důležité mít někoho, kdo vás nesoudí. Neřeší, jací jste. Neřeší, jací jste byli, co jste (ne)udělali. Nepřipomíná vám vaše staré zážitky, kterými se nechcete chlubit. Nebaví se jen o vaší minulosti, chce vědět vaše plány a ptá se i na budoucnost.

(obrázek: we♥it, nadpis: http://azcitaty.cz/citaty-o-pratelstvi-a-nepratelstvi/3/)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 3. března 2017 v 17:21 | Reagovat

Upřímně...Ty hledáš chybu všude jinde a myslíš si, že ty si ta co chyby nema, teda aspoň z toho článku to tak zni.Nejdriv si zamet před vlastním prahem ;-)  Vadí ti kamarádky co máš? Tak si nestěžuj nikdo tě nenutí se snímá bavit najdi si jine, sebelítosti a stěžovali si nepomůžeš ;) tak vem svůj život do rukou a přestaň brečet jak jsou všichni špatní jinak se nic nezmění

2 Jana Jana | 3. března 2017 v 17:25 | Reagovat

[1]: stěžováním *

3 Fredy Kruger Fredy Kruger | 7. března 2017 v 1:26 | Reagovat

" Dnes, jsem šel nahý po náměstí !
Ruce, jež obě mám zatnuty v pěsti,
se kolem mých boků kývaje....

Kam vrazit je, když kapes nemaje ?
... však lidé ?  jací jsou idioti !!
někdo si odplivne, někdo mne fotí,

... kdos zařval : ,, wole ! jednu mu lohni ,,

Jáá...bavit se s lidmi chci na úrovni
a ne jenom o nahé... o zadnici !!"

" Pojďte sem !!"  křičejí tři strážníci

Jebb  Undda je zaskočen !  rozčilený !

" Vždyť... pro moje mohutné ochlupení
není mi viděti přirození !
... nemohu buditi pohoršení !!"

Nedbají ale tři strážníci
a vlekou jej k výslechu na strážnici !

Kdos zařval : !"Třeba jej proplesknout !"
... muž veden  za  davu posměšků,
do ranního  vyslýchán rozbřesku !!

4 cincina cincina | Web | 9. března 2017 v 18:29 | Reagovat

Na kamarádky, které neustále dokola řeší jenom dvě témata, bych se vykašlala, protože to nemá cenu. A ještě když ti dávají najevo, co si o tobě myslí... akorát ti zbytečně ubližují.

5 cincina cincina | Web | 17. března 2017 v 19:45 | Reagovat

;-)

6 neverbealone neverbealone | Web | 23. března 2017 v 9:14 | Reagovat

Na spolubydlící se vykašli .. na světě je tolik lidí, určitě někde mezi nimi jsou ti, kteří tě budou brát taková jaká jsi a nebudou tě řešit, co všechno je špatně.
To s tím, že někdy se člověk snaží jenom vyjádřit a hned tím někomu ublíží je pravda .. bohužel já si vždycky stála zatím, že je lepší říct pravdu a to co si skutečně myslím, ale ono ne vždy je to pravda. Lidi to občas prostě nepochopí a i když jim řeknete pravdu, tak se urazí.

7 Svačinka Svačinka | E-mail | Web | 17. dubna 2017 v 13:30 | Reagovat

Tak na spolubydlící bych se z vysoka ... ty víš co. Pokud se nedokážou bavit o ničem jiném, než o klucích a škole, tak je to smutné. A pokud se s nimi necítíš komfortně, tak bych s nimi nikam nechodil. A ano, opravdu je důležité mít někoho, kdo tě nesoudí a neřeší, jaký jsi nebo bys měl být. Takovou jednu spřízněnou duši mám. Jsem a budu ji za to vděčný do konce života :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama