Najdi si motivaci ve člověku, který se chová tak, jak ty nechceš

20. září 2018 v 23:34 |  Z mojí hlavy


Říká se, že člověk by se měl obklopovat lidmi se zájmy a zkušenostmi, které chce získat. Má se hledat člověk, který je o krok nebo o několik kroků napřed a máme ho následovat. Dovolila bych tvrdit i opak. Ano, někdo o krok napřed je dobrý, ale také není na škodu si najít vlastní cestu nebo si vzít příklad z lidí, kteří se nám příčí. Najděte lidi, kteří se chovají tak, jak vy nechcete. Vezměte si z nich odstrašující případ a žijte tak, jak chcete a plňte si své cíle.

Uvedu příklady na lidech, se kterými jsem se setkala. Prvním případem bude kuchař. Pije pivo od rána do večera. Téměř nejí. Jídlo nahrazuje alkoholem. Pije hořké pivo "na žízeň". Je nemocný, má špatné kyčle. Nechce jít na operaci. Už téměř nemůže chodit. I 100 metrů jede autem, protože by je neušel. Bere hromadu prášků. Žije sám.

Druhým příkladem je kluk, který je studuje doktorantské studium. Tudíž velmi vzdělaný člověk. Také má břicho. Moc se nemyje a pak smrdí. Pije, ba ne, chlastá. Někdy vypije spoustu piv od rána do večera a večer si dá klidně ještě flašku rumu s kolou. Chrápe. Velmi chrápe. Člověka, který chrápe víc, než on jsem nepotkala. :D Ten mi radil, že mám něco udělat se svým životem. Změnit ho. Méně řešit svět, všechno a žít, užívat si života, netrápit se. Mám prý udělat nějakou blbost. Mě přijde, že on osobně taky není šťastný. Má problémy v práci a žádná holka ho nechce nebo s ním nevydrží, protože chlastá.

Další holka mi připomněla, proč bych měla opět cvičit a něco se sebou dělat. Uvědomila jsem si, jakých jídel jsem se vzdala nebo proč je začínám opět jíst, i když vím, že je jíst nechci. Díky ní vidím a jsem ráda, jak daleko jsem se posunula a jak hluboko nechci klesnout. Nebude překvapením, že má nadváhu, možná obezitu. A její celulitida na nohou není vůbec pěkná. Pije jen kolu a slazené nápoje. Snídá sladký croissant s náplní nebo ochucenou limonádu. Přes den pojídá pizzu, brambůrky, sladké jogurty a obložené bagety. Visí u počítače a hraje pořád hry. Celkově je neohleduplná a dělá si, co chce.
Tito lidé mi za posledního čtvrt roku ukázali, jak se chovat nechci a jak nechci dopadnout.

(obrázek: We♥it)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fredy Kruger Fredy Kruger | 23. září 2018 v 0:08 | Reagovat

" Má žena tohleto tvrdí :
... prý  chlastám, krkám a prdím !
Já tvrdím  tohlencto :  Má milá žena,
jest  tlustá, dobře však upravená,
celulitudu  obrovskou,

...však chlupama  pěkně má  obrostlou!
... však zvláštní :  ač neprdí, - tvrdím,

že intenzivně však  smrdí !!"

... manželé :  Sjůzn,  Jebb  Tvrdí,
jsou na  sebe navzájem  hrdí !
Jsou ze  sebe  vzájemně potěšeni,
jdou  do  sebe  pažemi  zavěšeni

...... "Za  smrad  by  měli být  pověšeni !"
...( tak někdo  je  šeptem  jen osočí )

však bojí se  říct jim to do očí !
Jak z manželů někdo se otočí,
v rozpacích drbou se na zadnici,
... jim salutují  i  tři  strážníci !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama